Gebelik ve Emziklilik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü

Gebelik dönemi bebeğinizi dünyaya getirmeye hazırlandığınız dönemdir ve bu dönemde bebeğin büyüme-gelişmesi büyük önem taşır. Yanlış beslenmeyle birlikte kontrolsüz şekilde aldığınız kilolar doğum sonrası kalıcı hale gelebilir ve daha da önemlisi bebeğiniz doğru beslenmemiş olabilir. Gebelikte diyetisyen kontrolü büyük önem taşır ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı sağlar. Gebelikte doğru beslenme ve kilo kontrolü için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Emziklilik dönemi emzirme sürecini kapsar ve bu dönemde laktasyon sebebiyle vücut fizyolojisi çok fazla kalori harcar. Bu da hızla kilo kaybetmenize neden olur. Aynı zamanda bu dönemde oluşan anne sütü direk annenin beslenmesinden etkilenir. Hem doğru beslenme hem de süt kalitesinin artması için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Online Diyet

Yalnızca Ankara içinde yüz yüze görüşme ile değil, tüm Türkiye’deki, hatta dünyadaki danışanlarımıza ulaşabilmek amaçlı internet üzerinden yürütülen bir sistemdir.  Bu sistem sayesinde nerde olursanız olun danışanla sürekli iletişim halinde olunarak tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Sporcu Beslenmesi

Spor beslenmesiz yarım kalacak bir etkinliktir. Hem egzersizle birlikte doğru beslenmeyi uygulamak için hem de profesyonel sporcular için, verimliliğin artırılmasında beslenme olmazsa olmazdır. Spor ve beslenme için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Hastalıklarda Beslenme ve Diyet Tedavisi

Yapılan bilimsel çalışmalar hastalıklarda beslenme tedavisinin önemini ortaya koymuştur. Teşhisi konmuş kronik hastalıklarda beslenme tedavisi gereklidir. Beslenme tedavisi  için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Yeme Bozukluklarında Beslenme

Yeme bozuklukları bireyin mental olarak sergilediği fizyolojik bir durumdur. Tedavi edilemezse psikolojik bozukluklarla birlikte kronik hastalıkları da beraberinde getirebilir. Yeme bozuklukları tedavisi için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Bebek, Çocuk ve Adölesan Beslenmesi

Yaşamın her dönemindeki beslenme şekli geleceğe yatırımdır. Anne karnından yaşlılığa tüm beslenme alışkanlıkları her zaman için bir diğer süreci etkiler. Bu nedenle bebeklik, çocukluk ve adölesan dönemleri de sağlık için büyük önem taşır. Bu dönemlerdeki düzgün beslenme alışkanlıkları gelecekte oluşabilecek kronik hastalıkların önüne geçilmesini sağlar. Bebek, çocuk ve adölesan beslenmesi için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Kilo Almak İçin Beslenme Tedavisi

Birçok kişi her şeyden daha çok yiyerek kalıcı bir kilo kazanacağını düşünebilir. Aslında bu doğru bir bakış açısı değildir. Çünkü kilo alırken önemli olan kas dokusunun artırılarak kalıcı kilo kazanımının sağlanmasıdır. Bunun için profesyonel bir destek şarttır. Kilo almak için beslenme tedavisinde diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Obezito ve Kilo Kontrolü

Obezite, tüm dünyada görülen, giderek artmakta olan, aynı zamanda birçok hastalığa zemin oluşturan problemdir. Bu problemin önüne geçmek için veya var olan problemi çözebilmek için diyetisyenimiz tarafından tamamen kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı, kurumsal firmalarda çalışan herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesini ve verimliliği artırmayı amaçlar. Çalışanların bu hizmeti almaları hem motivasyon artırıcı hem de sağlıklarını iyileştirici etki sağlar.