Büşra Altınkaynak kimdir ?
Diyetisyen Büşra Altınkaynak

Diyetisyen Büşra Altınkaynak Trabzon doğumludur. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Hali hazırda Başkent Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmakta ve “ FAZLA KİLOLU VE OBEZ YETİŞKİN KADINLARDA AĞIRLIK KAYBININ AŞIRI BESİN İSTEĞİ ÜZERİNE ETKİSİNİN BELİRLENMESİ ”  tez çalışmasını yürütmektedir.

Lisans süresi boyunca Çankaya Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde,  Ankara Tıp Cebeci Çocuk Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi, Başkent Üniversitesi Ayaş Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Başkent Üniversitesi Ümitköy Polikliniği, Özel Ankara Güven Hastanesi, Yıldız Yemek Şirketi  ve Açkar Süt Ürünleri Fabrikası’nda zorunlu ve gönüllü stajlarını gerçekleştirerek mesleki deneyim kazanmış ve şimde ise Ankara Diyetisyen ve sağlıklı beslenme üzerine hizmet vermektedir.

Lisans süresince “Çiğ Beslenme Nedir?” , “Duygudurum Değişikliklerinin Beslenme Alışkanlıkları Üzerine Etkisi” çalışmalarını yapmış ve “Standart Yemek Tarifeleri Kitabı’ndaki Tarifelerin Tüber 2015’teki Önerilere Göre Yetişkin Kadın ve Erkeklerdeki Vitamin ve Mineral Gereksinmelerini Karşılama Yüzdesi”  bitirme tezi ile lisans eğitimini tamamlamıştır.

2015 yılında Amerika Florida Inlingua English School’da 2 aylık eğitim sonrası İngilizce Eğitim Başarı Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bunun dışında, Başkent Üniversitesi II. Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kolokyumu Sertifikası,  Klinik Nütrisyon Öğrenci Kongresi Sertifikası, Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri VI. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 6.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ve 1.Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda Anka Koçluk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ndeki eğitimlerini tamamlayarak ‘’Yaşam Koçu’’ sertifikası almıştır.

Şuan ise Aris İstanbul Vip Güzellik Merkezi’nde Ankara Diyetisyen Büşra Altınkaynak Beslenme  ve Diyet Danışmanlığı adı altında yüz yüze ve online diyet olarak hizmet vermektedir.