Eyvah Diyetim Bozuldu !

Eyvah Diyetim Bozuldu

Kilo verme konusunda hepimiz çok sabırsızız. İstiyoruz ki, bir günde bir mucize olsun ve istediğimiz miktarda kilodan kurtulalım. Peki aldığımız kiloların bu kadar kısa sürede kazanılmadığının farkında mıyız? Şuana kadar aldığımız kiloları düşünelim. Bir günde almadık ki, bir günde  kurtulalım. Bu ters mekanizmayı tamamen size moral olsun diye anlattım. Çünkü diyet esnasında nasıl yediğiniz herhangi bir besin size kilolar kaybettirmiyorsa, yaptığınız bir kaçamak da size kilolar aldırmaz. Yani yüksek kalorili bir besin tüketip “Eyvah diyetim bozuldu!” , “Yaptığım her şey boşa gitti” cümlelerinin gerçeklik payı aslında yok. Önemli olan o tükettiğimiz besini hemen akabinde nasıl telafi ettiğimiz !

Diyetim Bozuldu

Zayıflamaya karar verdiyseniz eğer bu süreçte en iyi yardımcınız diyetisyeniniz ve motivasyonunuz olacaktır. Yapılan araştırmalar kilo verme ve sağlıklı yaşam standartlarına erişmek için motivasyonun çok kritik bir noktada olduğunu gösteriyor. Yukarıda bahsettiğim gibi uyguladığınız beslenme planının bir noktasında kaçamak yapınca bir anda kilo almazsınız, önemli olan kaçamaktan sonra nasıl telafi edeceğinizdir. Özellikle motivasyonu düşük bireyler genellikle bu noktadan sonra karamsarlığa kapılır ve nasıl olsa diyetim bozuldu diyerek diğer öğünlerde de kalorisi yüksek besinler tüketirler ve ilerleyen günlerde kaçamakların çoğalmasıyla kilo verebileceğine olan inancı zayıflar. Asıl tehlike burada başlıyor. İnanç kaybı tüm emeklerinizi çöpe atmanıza, eski alışkanlıklarınıza dönmenize ve bilinç altınıza zayıflamakla ilgili büyük ön yargılar yerleştirebilir.

Etkili ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız asla ertelemeyin, kararlı olun ve harekete geçin !  Sağlıklı beslenme planı ve size özel diyet programı için hemen iletişime geçin.